Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség - Демократична спілка угорців України - Hungarian Democratic Alliance in Ukraine
  • Kezdőlap
  • Rólunk
    • Bemutatkozás
    • Kronológia
    • Alapszabály
    • Program
    • Belső működési szabályzat
    • Egyéb dokumentumok
  • Szervezeti élet
    • UMDSZ struktúra
    • Elnökség
    • Nemzeti Tanács
    • Szakbizottságok
    • Járási/városi szervezetek
    • Alapszervezetek
    • Kollektív tagok
    • Elérhetőségek
  • Hírek, események
    • Nyilatkozatok
    • Rendezvények
    • Pályázatok
    • Sajtó
  • Média
    • Képek
    • Videók
    • Kiadványok
  • Ukrajnai magyarság
  • Választások
    • Önkormányzatok
    • Képviselők (2010–2015)

Hivatalos látogatás és kiállításmegnyitó Hmelnickijben

  • Kezdőlap
  • Ukrajnai magyarság
  • Hivatalos látogatás és kiállításmegnyitó Hmelnickijben

A délelőtt a megyei állami közigazgatási hivatalban kezdődött, ahol a vendégeket fogadta Volodimir Bilik, a megyei közigazgatási hivatal elnökhelyettese és Inna Mihajlova, az információs tevékenység, kultúra, nemzetiségi és vallásügyi főigazgatóság vezetője. A megbeszélésén szóba kerültek az együttműködés kérdései is. A megyei vezetőket a környezetvédelem, a megújuló technológiák, illetve az ivóvízellátását magyarországi eredményei érdekelték, felmerült ezeknek a helyi alkalmazásának lehetősége is.

A találkozó ezt követően a Hmelnickiji Polgármesteri Hivatalban folytatódott. Az Olekszandr Szemcsisin polgármesterrel folytatott megbeszélés során többek között felmerült annak lehetősége, hogy Hmelnickij számára a nagykövetség "felkutat" majd egy magyarországi testvértelepülést. Ennek megvannak a helyi "mozgatórugói" is, hiszen a városban 15 éve működik a Szent István Egyesület (elnök Szikora Attila), amellyel az önkormányzat kiváló kapcsolatokat épít.

Nem feledkeztek meg a találkozó szervezői az oktatás kérdéseiről sem a helyi egyetemre tett látogatás során.

A nap fénypontjaként Ijgyártó István a Hmelnickij Megyei Művészeti Múzeumban megnyitotta Magyar Árpád István kiállítását. A megnyitó keretében Szikora Attila, a Szent István Egyesület elnöke a szervezet fennállásának 15. évfordulója kapcsán átvette a nagykövetség elismerő oklevelet. A kiállítást nagyszámú érdeklődő tekintette meg, erre az alkalomra a megyeszékhelyre felutaztak a magyar egyesület vidéken élő tagjai is.

Kárpátalja.ma

  • A strandolás rejtett veszélyei
  • Sikkasztással vádolják a megyei gyermekkórház igazgatóját
  • Venezuelai támadót szerződtetett a „Harkiv”
  • Mosószert ivott egy kétéves gyerek Ungváron
  • Tedi Cara a LNZ Cserkasziba igazolt
Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség

Esemény képek

  • Téltemető farsangi bál Jánosiban
  • 2018  - A magyar kultúra napja Beregszászon
  • 2018: UMDSZ-kongresszus: Az összefogásnak nincs alternatívája – Közös Kárpátalja-stratégia szükséges
  • 2017 - A magyar kultúra napjai Kárpátalján
  • 2019 - Erőt meríthetünk a Szent Istváni-útból - Szent István-napi program a tiszacsomai Honfoglalási Emlékparkban
  • 2018 - Felavatták az Ungvári Magyar Ház–UMDSZ székházat
  • 2017 - Augusztus 20-a Lembergben
  • 2016 - Halábori megemlékezés és településnév-tábla-avatás
  • 2017 - Első hUNGaryFeszt Ungváron
  • 2017 - Ülésezett a MÁÉRT Oktatási és Kulturális Szakbizottsága
  • 2019 - Kárpátaljai Magyar Folklórfesztivál Tiszapéterfalván – huszonkilencedjére!
  • Átadták a nyelvtörvény-tervezet elleni aláírásokat Moszkalnak